Hakkımızda

             Firmamızın ilk temelleri 1991 yılında AFYON’nun Bolvadin ilçesinde atılmıştır. Gelişen ve sürekli artan piyasayla beraber BOLVADİN YUMURTA sürekli kendini geliştirmiş ve 2005 yılında ilk kez TSE, ISOO 22000:2005, TS EN ISO 9001:2000 sertifikalarını almıştır
Firmamız 1995 yılında İstanbul’da ilk olarak satış pazarlama yerini oluşturmuş, ürünlerini Bolvadin Yumurta markasıyla sektörün önde gelen Şarkuterleri, Marketlerinde, Catering, Askeri Kurumlarda, SSK, Devlet Hastanesi, Devlet Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, satışa sunmuştur.
             Bolvadin Yumurta, Bolvadin Tavukçuluk Grubu faaliyet gösterdiği yem, tavuk ve yumurta gıda sektörlerinde müşterilerinin değişen beklentilerine değer yaratan çözümler bularak, tedarikçileri ile bütünleşen, çağdaş yönetim yaklaşımları ile hizmet ve ürün kalitesinden ve verimlilikten ödün vermeden karlı büyümeyi, yenilikçi atılımları ile bağlı bulunduğu sektörlerde pazar lideri olmayı hedeflemektedir.
Bolvadin Yumurta, çalışkanlık, kalite anlayışı, dürüstlük, insan kaynağına verilen değer, yenilikçilik ve katılımcı yönetim anlayışları ile rakiplerinden önde olmayı prensip haline getirmiştir. Bolvadin Yumurta’nın yeni gıda markası YOU-MURTA, yumurta çeşitleriyle tüketicinin beğenisine sunuldu.
              Ambalajın açılmadan ürünün göründüğü şeffaf, temiz ve şık viyoli ile marketlerde görücüye çıkan Selenyumlu, Dogal, Omega3 vs. uzun süren Ar- Ge çalışmaları sonucunda tüketici beğenileri dikkate alınarak hazırlandı.
Bolvadin Tavukçuluk Yem Tesislerinde üretilen özel yemlerle beslenen tavuklardan elde edilen yumurtalar elde değmeden toplanıp tasnif edilmektedir. Son kontrolleri yapılan yumurtalar Veteriner hekimler tarafından sürekli kontrol altında tutulan kümeslerden sağlıklı ve hijyenik şartlarda ambalajlarda çiftlikten günlük olarak tüketiciye sunulmaktadır.
              Bolvadin Yumurta ürettiği kaliteli ve güvenilir ürünleri ile Türkiye’de yem sektörünün lider ve öncü kuruluşudur. Bolvadin Yumurta 1991 yılında AFYON’da kurulan Bolvadin Tavukçuluk gelişen ve sürekli artan piyasayla beraber sürekli kendini geliştirmiş ve
2005 yılında ilk kez TSE, ISOO 22000:2005, TS EN ISO 9001:2000 sertifikalarını alarak kalitede öncü olma ünvanını taşımaktadır.
              27 bin metrekare kapalı alana kurulu üretim tesisinde yıllık 400.000 ton kapasite ile büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemi üretimi yapılmaktadır. Denizli Yem Fabrikası Saatte 80 ton üretimi ile Türkiye’nin en büyük karma yem üretim tesisidir. Aynı zamanda bünyesinde, günlük 100 ton kapasiteli mısır kurutma tesisi ve günlük 400 ton kapasiteli tam yağlı soya tesisi bulunmaktadır.
Marmara bölgesinde artan talebi karşılamak amacıyla 2000 yılında Çanakkale-Biga’da kurulan yem tesisi, 13 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. 1665 metrekare kapalı alanda yılık 100.000 ton üretim kapasitesi bulunan fabrikada büyükbaş ve kanatlı yemleri üretilmektedir.
Translate